Kategorija

Militārie risinājumi

Gads

2021

2020. gada jūnijā tika noslēgts līgums ar NBS Nodrošinājuma pavēlniecības 2. reģionālo nodrošinājuma centru Par pārvietojamo antenu mastu sistēmu un treilera (piekabes) antenu masta sistēmas piegādi. 2021. gada janvārī BELSS piegādāja NBS 2. reģionālajam nodrošinājuma centram divas pārvietojamas antenu mastu sistēmas un aprīlī veica apmācību to lietošanā.

Šāda veida pārvietojamo antenu mastu sistēmas paredzētas NBS vienību vajadzībām, lai turpinātu Latvijas NBS Taktiskās apvidus sakaru sistēmas (TASS) tālāku attīstību un pilnveidošanu.

Sistēma ir pilnībā integrēta (visas iekārtas montētas/izvietotas sistēmā un neprasa papildu vietu transportēšanai), kas paredzēta transportēšanai kā piekabe (treileris) pa Latvijas Republikas koplietošanas ceļiem, izmantojot treilera (piekabes) pievienošanas stiprinājumus NATO Towing Eye ar maināmu augstumu. Treilera garums 11,4 m, platums 2,4 m. Treileris aprīkots ar bremžu sistēmu.

Antenu masta tips ir teleskopisks, vertikāli paceļams, režģveida masts. Masta augstums ir 38 m izvērstā stāvoklī un tā maksimālā celtspēja ir 227 kg.