Kategorija

Militārie risinājumi

Vieta

Visa Latvija

Gads

2020

2020. gada jūnijā tika noslēgts līgums ar NBS Nodrošinājuma pavēlniecību Par pārvietojamo antenu mastu sistēmu un treilera (piekabes) antenu masta sistēmas piegādi. 2020. gada decembrī BELSS piegādāja Nodrošinājuma pavēlniecībai 24 gab. treilera (piekabes) antenu masta sistēmas.

Vertikāli paceļamās, uz treilera (piekabes) uzstādītās antenu masta sistēmas, ar teleskopiskajiem antenu mastiem, ir paredzētas NBS vienību esošo virziena darbības antenu (piem., šķīvja tipa / plākšņu tipa antenu, Logo-Periodisko antenu, Jagi tipa antenu, u.c.) montāžai un pacelšanai noteiktā augstumā, lai nodrošinātu tiešās redzamības (Line-of-Sight) sakaru nosacījumus starp kaujas-lauka/militāros apstākļos izvietotām antenām.

Šāda antenu masta sistēma ir droša, stabila un tai ir operatīva masta attiecīgo sekciju vai posmu nostiprināšana (fiksēšana) masta izvēršanas laikā. Vertikāli paceļamā, uz treilera (piekabes) uzstādītā antenu masta sistēma ir aprīkota ar pneimatisko masta pacelšanas iekārtu, kuru darbina uz treilera (piekabes) uzstādītais iekšdedzes dzinējs.

Antenu mastu sistēmas ir ražotas saskaņā ar ražošanas standartu MIL-STD 810F.