Eiropas Komisija ir apstiprinājusi Eiropas aizsardzības rūpniecības attīstības programmas (EDIDP) projektu MIRICLE (Mine Risk Clearance for Europe), kura konsorcija dalībnieks ir arī BELSS!
EDIDP ietvaros un saskaņā ar PESCO projektu MAS MCM (Jūras daļēji autonomie mīnu pretpasākumi) Naval Group Belgium, 100% Naval Group meitasuzņēmums, vadīs MIRICLE projektu, kas ilgs 24 mēnešus. 19 Eiropas partneri, kas sadarbojas konsorcijā, stiprinās Eiropas iespējas mīnu pretpasākumos.
MIRICLE projekts pavērs ceļu nākamās paaudzes mīnu pretpasākumiem (MCM – Mine Counter Measure), kas “ražoti Eiropā”.
Šīs tehnoloģijas dos Eiropas flotēm iespēju izmantot savietojamas augstākās klases militāro mīnu pretpasākumu iespējas saskaņā ar NATO ieteikumiem. Šīs inovācijas papildinās kara mīnu galvenās komponentes, kas sastāv no MCM kuģa, bezpilota transportlīdzekļiem un robotiem (“Toolbox”), misijas sistēmas, sakaru tīkla un ar mākslīgo izlūkošanu balstītu lēmumu pieņemšanas.
These innovations will complement the main components of mine warfare, made up of Mine Counter Measure (MCM) vessel, unmanned vehicles and robots (“Toolbox”), the mission system, the communication network and mākslīgā intelekta vadītas lēmumu pieņemšanas.
Projektam ir trīs galvenie mērķi:
- Sniegt visaptverošu un uz nākotni vērstu MCM tehnoloģiju definīciju un novērtējumu.
- Izveidot tehnoloģiju attīstības ceļvedi nākamās paaudzes pretpasākumu risinājumiem, kas atbilst dalībvalstu iepirkuma plāniem. MIRICLE atbalsta 8 valstis, kuras Beļģijas aizsardzības koordinācijā ir parakstījušas kopīgu nodomu protokolu.
- Attīstīt šo sistēmu savietojamību.
Šis 2 gadus ilgais projekts ietvers izpēti, projektēšanu, prototipu veidošanu un testēšanu, kas veltīts pētniecības un attīstības sadarbības un tehniskās izcilības stiprināšanai Eiropas valstu mīnu pretpasākumos (MCM). Tas veicinās turpmāko Eiropas Aizsardzības fonda (EAF) attīstību, risinot galvenās mīnu pretpasākumu problēmas un ļaujot Eiropas jūras flotes kopienai turpināt attīstīt unikālu mīnu darbības spēju.
Naval Group Belgium apvienos akadēmisko, rūpniecības un pētniecības partneru programmatisko un operatīvo ieguldījumu. Konsorcijā ietilpst gan pasaules līderi jūras un/vai robotikas jomā, gan mazi uzņēmumi, kas attīsta inovācijas. Konsorcija dalībnieki ir no desmit Eiropas Savienības dalībvalstīm. Šie dalībnieki atbalstīs Naval Group Belgium un tās mātes uzņēmumu Naval Group:
- ECA ROBOTICS (France)
- ECA ROBOTICS (Belgium)
- THALES DMS(France)
- Belss Ltd (Latvia)
- CAFA TECH (Estonia)
- TNO (The Netherlands)
- FORCEAPP BV (The Netherlands)
- SPACE APPLICATIONS SERVICES (Belgium)
- ELWAVE SAS (France)
- Sociedad Anónima de Electrónica, Submarina S.M.E, SAES (Spain)
- Vlaams Instituut voor de Zee, VLIZ (Belgium)
- TERRA SPATIUM SA (Greece)
- Office National d’Etudes et de Recherches Aérospatiales, ONERA (France)
- DotOcean N.V. (Belgium)
- Ośrodek Badawczo -Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. , CTM (Poland)
- SISTRADE SOFTWARE CONSULTING SA (Portugal)
- Agenţia de Cercetare pentru Tehnică şi Tehnologii Militare -Military Equipment and Technologies Research Agency, METRA (Romania).
Vairāk par projektu skatīt šeit.