Šajā jubilejas gadā mēs dodamies atmiņu ceļojumā, atceroties neticamos mirkļus, sasniegumus un pagrieziena punktus, kas veidojuši mūsu līdzšinējo ceļu. Kā arī iepazīsim tuvāk mūsu vienmēr līdzās esošos komandas biedrus!

Pirmkārt iepazīstinām ar to, kā un kad viss sākās!

BELSS pats aizsākums rodams 1989. gadā kolhozā “Padomju Latvija”, vēlāk nodēvētā par akciju sabiedrību “Tēvzeme”, kas atradās Spuņciemā, kad vienā no a/s Tēvzeme struktūrvienībām – zinātniski tehnikā uzņēmuma “Elektrons” vadība tika uzticēta Tālim Ziediņam.

Tieši tur satikās Tālis un Normunds. Bet ja palūkojamies precīzāk, tad šie divi gudrie prāti tikās vēl nedaudz senāk, kad Normunds vēl mācījās Rīgas Tehniskajā Universitātē, bet Tālis tur ieradās palīga meklējumos. Ir jābūt īstajā laikā un īstajā vietā, un abu šo kungu gadījumā tieši tā notika – bija lemts viņiem satikties. Nedrīkst nepieminēt, ka Belss radiostaciju un radio zināšanu lietpratējs Valdis bija kā labs atbalsts uzņēmuma virzībai uz panākumiem.

Atgriežoties atpakaļ pie zinātniski tehniskā uzņēmuma a/s Tēvzeme – uzņēmums darbojās aktīvi un pats pamats bija rācijas, sakari, pirmie mobilie telefoni, datori. Rācijas kolhozam, rācijas zemessardzei, rācijas uz Azerbaidžānu, rācijas barikādēm… un daudz, daudz vairāk. Tās bija rācijas no Bulgārijas un Normunds ar tām (un ne tikai ar rācijām – bija arī drāšu birstes, RAFiņi, moskviči, ādas jakas un daudz kas cits, kas tiem laikiem piederējās) izbraukājis visu bijušo padomju savienību. Tie bija tādi laiki un tur notika daudz, kas mūsdienu prātam nav aptverams, bet tie vienkārši bija tādi laiki…

Pēc apmēram 3 gadu darbošanās, bija jāsper nākamais solis, bija jāiet līdzi laikam un tika nodibināts atsevišķs uzņēmums Latvijas – Lietuvas kopuzņēmums “Baltelektron – serviss”, kas pēcāk tapa par Belss. Bet tā pa īstam, neatkarīgi no visiem iepriekš minētajiem uzņēmumiem un kā pats par sevi darbojošs uzņēmums 1994. gada decembra nogalē tika nodibināts uzņēmums SIA BELSS.