2022. gada 28. oktobrī norisinājās Baltijas Asamblejas balvu un medaļu, kā arī Baltijas Inovāciju balvas 2022 apbalvošanas ceremonija @TAG.

Baltijas Asamblejas balva izceļ Baltijas valstu sadarbības nozīmi un svin baltiešu radošumu. Baltijas Asamblejas balvas 2022 ieguvēji ir Kai Aareleid (Igaunija) literatūrā, Šarūnas Sauka (Lietuva) mākslā un Gustavs Strenga, Andris Levāns, Renāte Berga un Laura Kreigere-Liepiņa (Latvija) zinātnē.

Šogad par Baltijas inovāciju balvas laureātu tika sveikts BELSS. Mūsu uzņēmuma galvenā vīzija ir būt atzītākajam un drošākajam industriālajam partnerim aizsardzības un drošības jomā. Par nacionālajiem uzvarētājiem un diplomu saņēmējiem kļuva LightCode Photonics OÜ no Igaunijas, kas nodrošina zinātniski intensīvu dziļo tehnoloģiju uzņēmumu, kas izstrādā izrāviena tehnoloģijas mobilitātei, kā arī Genomika UAB no Lietuvas – dzīvības zinātnes stacija rtup, kas izstrādā Biotehnoloģiju pētniecībā balstītus risinājumus.

Baltijas Asamblejas medaļa piešķirta arī vairākiem cilvēkiem par Baltijas valstu saliedētības un sadarbības uzturēšanu, izcilu ieguldījumu un sadarbību kopīgu sadarbības projektu īstenošanā un reģionālās sadarbības veicināšanā un paplašināta Eiropa.

Vairāk par apbalvošanas ceremoniju lasi šeit.