No 12. līdz 15. septembrim Belss piedalījās nozīmīgākajā aizsardzības un drošības industriju izstādē ‘’Starptautiskais aizsardzības un drošības ekipējums’’ (Defence and Security Equipment International) jeb DSEI 2023. 13. septembrī izstādē tika atklāts Latvijas paviljons. Latviju starptautiskajā izstādē pārstāvēja duālā pielietojuma produktu ražotāji no radiosakaru, optikas, munīcijas, pārtikas un inženieru pakalpojumu sektoriem, tostarp BELSS.

BELSS izstādē prezentēja bezpilotu lidaparātus (dronus), mobilo nometņu risinājumus, DNVS (Driver Nigt Vision Systems) risinājums transportlīdzekļiem, dažādu kareivju ekipējumu un citus militāros sistēmas integrācijas risinājumus.

Šogad DSEI piedzīvoja nozīmīgāko un lielāko izstādes/šova iterāciju tās 24 gadu vēsturē. Pievēršoties tēmai “Integrēta spēka sasniegšana”, tā uzsvēra integrācijas nozīmi sešās darbības jomās: gaisa, kiber, elektromagnētisko darbību (CEMA), zemes, jūras un kosmosa darbības jomās.

DSEI, kurā piedalījās vairāk nekā 2800 aizsardzības un drošības piegādātāju, tostarp lielākie ražotāji, kā arī vairāk nekā 230 jauni izstādes dalībnieki, bija galvenais šāda veida hibrīda pasākums, un tam bija izšķiroša loma, apvienojot valdības, bruņotos spēkus un plašāku aizsardzības nozari.

BELSS pārstāvēja septiņu cilvēku liela komanda, kas tikās ar esošajiem sadarbības partneriem un nostiprināja attiecības ar tiem, kā arī satikās un izveidoja jaunas potenciālas sadarbības, lai turpmāk piedāvātu arī Latvijas drošības un aizsardzības industrijai jaunus un inovatīvus risinājumus dažādās jomās.

BELSS komanda tikās ar Latvijas Vēstnieci Apvienotajā Karalistē Ivitu Burmistri, Aizsardzības ministrijas valsts sekretāru Jāni Garisonu, Zviedrijas Jūras kara flotes pārstāvjiem, ar ASV uzņēmuma Silvus Technologies pārstāvjiem, kas ir pasaulē jaudīgāko pārvietojamo taktisko MIMO radiostaciju ražotāji. BELSS tagad ir Silvus Technologies oficiālais pārstāvis un izplatītājs Latvijā.

Paldies BELSS komandai, Latvijas drošības un aizsardzības industriju federācijai (DAIF) un LR Aizsardzības ministrijai par atbalstu šajā notikumā.

Uz tikšanos Londonā DSEI 2025!